how to build a website for free

Network Hizmetleri

Network çözümlerimizle etkileşimli sistemler entegre ediyoruz. LAN (local area network) ve WAN (wide area network) kurulumları yaparak kurumların bilgi işlem sistemlerini tek bir noktadan yönetmelerini sağlarken, tek bir noktadan sağlanan merkezi sistemler ile maliyetlerini düşürüyor ve yönetimi daha kolay sistemler inşa ediyoruz. Kurumların network planlamalarını beş yıllık büyüme planlarını ve bu süreçte açılacak olan yeni lokasyonlarını göz önüne alarak tasarlıyoruz. Bu sayede müşterilerimize planları doğrultusunda sürpriz maliyetler çıkartmıyor, aynı işi gören sistemler için birden fazla yatırım yapmalarını önlüyoruz. Çalışan sistemler için farklı ihtiyaçlara göre bakım ve servis anlaşmalarımız bulunuyor.

Kablosuz ağ destekli mobil cihazların (PDA, tablet, laptop, ultrabook, akıllı telefon, el terminalleri, RFID vb.) yaygınlaşmasıyla kablosuz ağ ihtiyacı da gün geçtikçe artmaktadır. Kablosuz kullanım rahatlığın yanı sıra, maliyet ve yönetim kolaylığını da beraberinde getirmektedir. Büyük oranda erişim noktası (access point) olarak kullanılan kablosuz iletişim çözümü bazı yerlerde noktadan noktaya bağlantı, bazı yerlerde ise tekrarlayıcı özellikleri için de kullanılabiliyor. Örneğin aralarında beş kilo metre mesafe bulunan ve çatılarından birbirlerini görebilen aynı firmaya ait iki farklı binayı yüksek frekanslı noktadan noktaya güçlü sinyaller iletebilen kablosuz antenler ile yüksek hızda bağlantı sağlayabilirsiniz. Açık alanlarda outdoor antenler ile yüksek frekansta 300Mbps ve üzeri hızlarda yayınlar sağlayabilir, kablo çekilemeyen kapalı alanlarda ise powerline adaptörler bütünleşik erişim noktası cihazları ile aynı elektrik hattına bağlı lokasyonları kablosuz olarak aynı ağa dahil edebilirsiniz.

Uzun yazılışı Virtual Private Network, Türkçe'si Sanal Özel Ağ olan, birden çok uzak lokasyona sahip firmaların olmazsa olmazıdır VPN. Birçok bilgi işlem maliyetini yarı yarıya düşüren, yönetim kolaylığı, merkezileştirme, kontrol kolaylığı gibi avantajları olmazsa olmaz oluşunun başlıca nedenleridir.
Uzak lokasyonları birbirlerine bağlarken güvenlik tedbirlerinin alınması da bir diğer olmazsa olmazlarımızdandır. Bu nedenle IP-SEC VPN kurgulanırken mutlaka firewall cihazları ile yapılması tavsiye edilir. Kurumunuza uygun VPN çözümlerimizi dinlemek istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz.

Bilgi sahip olduğumuz en kıymetli hazinedir. Bilgiye sahip olduğumuz sürece sorun yoktur. Dolayısıyla sahip olduğumuz bilginin yedeğinin olmasına da gerek yoktur. İşte bu yanlış düşünce nedeniyle sürekli tek bir yerde sakladığımız bilgiler, bulunduğu yerden bir şekilde kaybolduğunda dünyamız başımıza yıkılır. Kurumsal bir firmanın muhasebe departmanında çalıştığınızı ve kullandığınız muhasebe programının datalarının çöktüğünü düşünün. Bütün bir yılın verilerini yeniden girmek kim bilir kaç haftanızı alacak. Yıllar içerisinde biriktirdiğiniz müşteri veri tabanınızın bir gün ansızın kaybolduğunu düşünmek bile istemezsiniz. Öyleyse verilerimizi her daim mutlaka yedeklememiz gerekir.

Sunucu işletim sistemleri bilgi işlem yapısının olmazsa olmazlarındandır. Etki alanı yönetimi sayesinde binlerce kullanıcıya sahip kurumlarda dahi gurup ilkeleri yönetimi sayesinde, yalın bir bilgi işlem yönetimi mümkün olmaktadır. Tüm bu yapıları sağlayan sektördeki pazar payı en yüksek, en yaygın olarak kullanılan sunucu işletim sistemi üreticisi Microsoft ürünlerini ihtiyaç duyan kurumlarda konumlandırmaktayız. Microsoft Server ailesinin bugüne kadar yayınlanmış tüm sürümlerinin kurulum, konfigürasyon, bakım ve destek hizmetlerini Microsoft sertifikalı personellerimizle sağlamaktayız. Active Directory, SQL, DNS, DHCP, File Server, Hyper-V, IIS ve diğer tüm server rol ve özelliklerine sınırsız destek vermek teyiz.


• Merkez ağ ve sunucu kurulumu
• Ofisler arası kablolu ve kablosuz bağlantı çözümleri
• Nas ve Yedekleme sitemleri
• Network Ağ kablolu Cat ve fiber
• Network Ağ kablosuz ( Access Point , ADSL ,Fiber Modem Kurulumu )


Adres
Esat Caddesi 67/60
Çankaya/ ANKARA 


iletişim
Email:
engin@enginteknoloji.com 
Telefon:
+9 (0) 537) 723-5645